Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü


Kurumsal Kart Yönergesi

KURUMSAL KART YÖNERGESİ

 -         Kurumsal Kart kamu kurum ve kuruluşları üniversiteler, belediyeler ve yabancı misyon şeflikleri tarafından, Müze ve Örenyerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge kapsamında ücretsiz ziyaret hakkı tanınmayan konuk heyetler için kullanılabilecektir.

 -         Uygulama Bakanlığımıza bağlı tüm müze ve örenyerlerini kapsayacaktır.

 -         Kurumsal Kartlar 250 TL, 500 TL, 1.000 TL, 2.000 TL, 3.000 TL ve 5.000 TL’lik seçeneklerle satışa sunulacaktır.

 -         Kurumlar farklı ziyaretçi grupları için birden fazla kart alabileceklerdir.

 -         Kurumsal Kart, ekli listede yer alan müze ve ören yeri girişlerinde tam bilet ücreti üzerinden indirim sağlayacaktır.

 -         Kurumlar başvurularını yazılı olarak yapacak olup, yazı ekinde DÖSİMM web sitesindeki (http://dosim.gov.tr) “Mevzuat” bölümünde bulunan talep formu ve ödemeye ilişkin dekont yer alacaktır.

-          Kurumsal Kart bedeli için DÖSİMM Gişe İzleme Merkezi ile (0312 470 87 87) nolu telefonla irtibata geçilmesi.

 -         Kurumsal Kart, her ziyaretçi için turnikede ayrı ayrı okutulacak ve geçiş yapıldıkça bilet bedelleri indirimli olarak karttan düşecektir.

 -         Karttaki bakiyenin giriş ücretinden az olması ve bilet bedelini karşılamaması halinde, söz konusu bakiye ile turnikeden tek geçiş yapılabilecektir.

 -         Kurumsal Kart, elektronik turnike ve el terminali bulunmayan müze ve örenyerlerinde ücretsiz giriş imkanı sağlayacaktır.

-          Kurumsal Kart yeniden yüklenebilir nitelik taşımamakta olup, yüklü olan TL. tutarı tükendiğinde tekrar kullanılamayacak olup, bu türdeki kartların iadesinin yapılması gerekmektedir.

-          Kurumsal Kartların Usulsüz kullanımına karşı gereken önlemin alınması zorunludur.

-       Bazı kurumların ödeme işlemlerinde mevzuat hükümleri çerçevesinde (Binde 9,48) Damga vergisi  (Kızılbey Vergi Dairesi V.NO: 6050050218) kesintisi yapma zorunlulukları olması halinde yapılan kesintiye ait belgenin de başvuru formu ve dekontla birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

-         Kurumsal Kart bedeline %8 KDV dahil olup, ödenecek tutardan hiçbir şekilde Kdv Tevkifatı kesilmeyecektir.

 -        Kartın/kartların kalan kredi miktarı kullanım sırasında turnike içi ekranlardan;   tüm kullanımlara ilişkin ayrıntıları ise müze/ören yeri ziyaretinden 48 saat sonra kurum adına verilecek şifre aracılığı ile www.muze.gov.tr/kurumsalkart adresinden izlenebilecek ve çıktı alınabilecektir.

Kurumsal Kart Başvuru formu için TIKLAYINIZ