Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü


MüzeKart

MÜZEKART+


muzekart.png

MüzeKart+ Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığına bağlı 350’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca her bir müzeye 2 (iki) defa ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müze Kart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir.

MüzeKart ve diğer kartlar hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız.

MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız.

Türkiye'nin Müzeleri uygulaması ile üyelik oluşturarak, müze ve örenyeri girişinde oluşturacağınız kod ile kartınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturulmayan durumlarda MüzeKart'ınızın kargo ile size ulaşmasını beklemeniz gerekecektir.

NOT: MüzeKart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler , Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise, Sedir Adası ve İstanbul Sinema Müzesi geçerli değildir. Belirtilen bu yerler için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

Efes Yamaçevler bileti için lütfen tıklayınız.

Göreme Açıkhava Müzesi Karanlık Kilise bileti için lütfen tıklayınız.MUSEUMPASS TÜRKİYE


MuseumPass Türkiye Nedir ?

Museum Pass Türkiye ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini 15 gün boyunca ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlk müze ve örenyeri girişinizden itibaren 15 gün boyunca geçerli olan Museum Pass Türkiye’nin fiyatı 4000 TL’dir.

MuseumPass Türkiye, her müzeye bir geçiş hakkı sağlar.


MUSEUM PASS İSTANBUL


museumpassist.png

Museum Pass İstanbul Nedir ?

Museum Pass İstanbul

Museum Pass İstanbul ile İstanbul’daki T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Saraylar'a bağlı 13 müzeyi 5 gün boyunca ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlk müze veya örenyeri girişinizden itibaren 5 gün boyunca geçerli olan Museum Pass İstanbul 'un fiyatı 2500 TL’dir. Museum Pass İstanbul satış noktaları için lütfen tıklayınız

Lütfen müzelerin durumunu (restorasyon/açık/kapalı) web sitesinden kontrol ediniz.Museum Pass Cappadocıa Nedir ?

Museum Pass Cappadocia

Museum Pass Cappadocia ile Nevşehir ve Aksaray illerindeki T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 10’dan fazla müze ve örenyerini 3 gün boyunca ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlk müze veya örenyeri girişinizden itibaren 3 gün boyunca geçerli olan Museum Pass Cappadocia’nın fiyatı 1500 TL’dir.

Museum Pass Cappadocia satış noktaları için lütfen .tıklayınız

MuseumPass Cappadocia, her müzeye bir geçiş hakkı sağlar.

Museum Pass Cappadocia ile gezebileceğiniz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız


MUSEUM PASS AKDENİZ (MOBİL)Museum Pass Akdeniz (Mobil) Nedir ?

Museum Pass The Mediterranean

Museum Pass The Mediterranean ile Antalya, Mersin, Adana ve Denizli illerindeki, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 40’dan fazla müze ve örenyerini 7 gün boyunca ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlk müze veya örenyeri girişinizden itibaren 7 gün boyunca geçerli olan Museum Pass The Mediterranean’in fiyatı 2200 TL’dir. Museum Pass The Mediterranean satış noktaları için lütfen tıklayınız

MuseumPass The Mediterranean, her müzeye bir geçiş hakkı sağlar.

Museum Pass The Mediterranean ile gezebileceğiniz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız

NOT: Denizli Pamukkale Antik Havuz’da geçerli değildir. Belirtilen bu yer için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

MUSEUM PASS EGE (MOBİL)Museum Pass Ege (Mobil) Nedir ?

Museum Pass The Aegean

Museum Pass The Aegean ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli illerindeki 40’dan fazla müze ve örenyerini 7 gün boyunca ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlk müze veya örenyeri girişinizden itibaren 7 gün boyunca geçerli olan Museum Pass The Aegean’in fiyatı 2300 TL’dir. Museum Pass The Aegean satış noktaları için lütfen tıklayınız.

MuseumPass Aegean, her müzeye bir geçiş hakkı sağlar.

Museum Pass The Aegean ile gezebileceğiniz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve örenyerlerini görebilmek için tıklayınız."Dijital Müzekart e-Devlet Başvuru Rehberi"

Müzekart'ın  e-Devlet  üzerinden  satışı  hizmete  açılmıştır. "Dijital Müzekart e-Devlet Başvuru Rehberi" ulaşmak için tıklayınız.

NOT: Denizli Pamukkale Antik Havuz’da geçerli değildir. Belirtilen bu yer için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

MÜZEKART SATIŞ NOKTALARI İÇİN TIKLAYIN.